Happening wg klasy szóstej

Podczas lekcji plastyki klasa szósta miała za zadanie przygotować happening. Uczniowie mieli stworzyć na korytarzu szkolnym rzeźbę ze śmieci, która miała mieć aspekt artystyczny i jednocześnie wywołać emocje wśród oglądających - taki był temat zajęć, resztę musiała wypracować grupa.

A oto happening wg klasy 6:

Przesłanie rzeźby – ludzkość obecnie sama siebie zasypuje ogromną ilością śmieci

Rzeźba – do wykonania jej uczniowie postanowili użyć śmieci i 2 żywych modelek – pod stosami starannie ułożonych śmieci zostały ułożone dwie uczennice

Czas happeningu - rzeźbę można było zobaczyć tylko podczas przerwy (po 6 godzinie lekcyjnej – wtedy na korytarzu jest najwięcej osób).

Uczniowie musieli obserwować reakcję przechodzących osób, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo modelek wykorzystanych do rzeźby – największym zaskoczeniem dla widzów było to, że gdy się zbliżali, to dopiero wtedy dostrzegali leżące tam osoby.

Reakcje widzów na happening wg uczniów to: zdziwienie, zaskoczenie, śmiech, zainteresowanie (widzowie zadawali pytania, robili zdjęcia), troska o modelki, obojętność, zakłopotanie, zadowolenie, niezrozumienie. Niektórzy oglądający zabierali elementy rzeźby (śmieci) ze sobą.

Oto fotorelacja z tego wydarzenia