Tutaj powinien być opis

Podsumowanie Code Week

Nadszedł czas podsumowania działań związanych z europejskim tygodniem kodowania.
W dniach 5-20 pażdziernika uczniowie klas 1-3 oraz grupa sześciolatków brali udział w Code Week- europejskim tygodniu kodowania.
Jest to inicjatywa, w ramach której świetujemy kreatywność i współpracę, a poprzez programowanie i inne działania związane z technologią, wprowadzamy dzieci w świat programowania i nowych technologii.
Nasza szkoła została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań z trzema wydarzeniami .
Poznaliśmy historię Code Week, stronę www.codeweek.eu, na której uczniowie odszukali wydarzenia naszej szkoły. Ćwiczyliśmy tym samym rozpoznawanie państw na mapie Europy i nazw kontynentów.
Uczniowie na macie za pomocą kubeczków tworzyli zakodowane obrazy, odkodowywali rysunki, bawili się w zakodowaną gimnastykę oraz rozszerzaliśmy rzeczywistość przy użyciu puzzli AR. Na zakończenie zostało wysłane sprawozdanie z całego przebiegu akcji. W nagrodę za udział w tym przedsięwzięciu szkoła otrzymała bardzo wartościowy  Certyfikat European Commision. Czekamy z niecierpliwością na kolejny rok i wyzwania związane z Code Week. A teraz możemy zaprosić innych uczniów z klas 1-3 do wzięcia udziału w zajęciach "Ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować" i rozwijania swoich umiejętności z programowania i kodowania .